Εντυπωσιακή τεσσάρα της Κέρκυρας επί της Βέροιας

Εντυπωσιακή η Κέρκυρα, ιδιαίτερα στα πρώτα 22 λεπτά του αγώνα της με την Βέροια που έγινε σήμερα το απόγευμα στο ΕΑΚ Κέρκυρας στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Super League. Η παίκτες της ομάδας του νησιού των Φαιάκων ήταν ασταμάτητοι και κατάφεραν να πετύχουν τρία γκολ

σε αυτό το διάστημα.

Το σκορ άνοιξε στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης ο Μαρκόβσκι, ο οποίος διπλασίασε τα τέρματα της Κέρκυρας στο 17΄και στο 22 ο Βεργώνης με αυτογκόλ έκανε το 3-0. Το τελικό σκορ έγραψε ο Κόντος στο 85ο λεπτό του αγώνα στον οποίο η Κέρκυρα έμοιαζε να παίζει ουσιαστικά χωρίς αντίπαλο.