Πλατανιάς-Πανθρακικός 1-1.

20:15 30/9/2013 - Πηγή: TNSite

Μοιράστηκαν τους βαθμούς, 1-1, Πλατανιάς και Πανθρακικός, στα "Περιβόλια" στα Χανιά, στο πρώτο, χρονικά, από τα δύο ματς με το οποίο ολοκληρώνεται η 6η αγωνιστική. Ο Θωμάς Ναζλίδης, τρία λεπτά πριν τη ολοκλήρωση τής κανονικής διάρκειας, ήταν αυτός, που έσωσε την παρτίδα για τους Χανιώτες!

Η ομάδα τού Απόστολου Μάντζιου, μπήκε μπροστά στο σκορ με τον Ισπανό, Χοσέ Μαρία Κάσες, όμως δεν είχε την τύχη με το μέρος της, καθώς προχώρησε σε τρεις αναγκαστικές αλλαγές, ενώ από το 82ο λεπτό έπαιζε και με παίκτη λιγότερο, εξαιτίας
τής αποβολής τού Γιάννη Χρήστου, με 2η κίτρινη...

Οι γηπεδούχοι του Μαρίνου Ουζουνίδη, τελικά πήραν το πολύτιμο "Χ", με τον (μόνιμο σκόρερ-4ο γκολ φέτος), Θωμά Ναζλίδη, τρία λεπτά πριν ολκληρωθεί το 90λεπττο-πέμπτη ιισοπαλία γα τους Κρητικούς, στο πρωτάθλημα!

Οι συνθέσεις:

Πλατανιάς (Μαρίνος Ουζουνίδης): Γιωργαλλίδης, Φαΐσκα, Ζουμπουλάκης (84' Στόλερ), Φερνάντες, Ντα Σίλβα, Αγκιλέρα, Τετέ, Κάταϊ (52' Μπέλιτς), Ναζλίδης, Γουνδουλάκης, Τόρες

Πανθρακικός (Άκης Μάντζιος): Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Ντιόγκο, Μίκουλιτς, Ζος (46' Χρήστου), Μπαϊκαρά, Λαδάκης, Έμποου (81' Τζάνης), Κάσες, Ρομέου, Ιγκόρ (25' Ζεκίνια).