Εφτάψυχη η Παρί!

Φανταστικό παιχνίδι στο «Ζερλάν» όπου η Λιόν παραχώρησε ισοπαλία 4-4 στην Παρί Σεν Ζερμέν!Από την κόλαση στον… παράδεισο επέστρεψε η Παρί Σεν Ζερμέν στο «Ζερλάν». Η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι, βρέθηκε αρκετά κοντά στην ήττα, ωστόσο κατάφερε να ισοφαρίζει και να μείνει στον ένα βαθμό μακριά από την κορυφή.Ο Οαρό στο 21’ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, με την απάντηση των γηπεδούχων να είναι… μεγάλη. Συγκεκριμένα τα γκολ των Γκομίς (34’), Λισάντρο (36’) και Μπαστός (40’) έκαναν το 3-1 για τους γηπεδούχους, με τον Νενέ να μειώνει στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου σε 3-2.Στο 57΄ ο Μπριάν έκανε το 4-2 για τους γηπεδούχους. Ο Σεαρά στο 73’ μείωσε σε 4-3, με τον Οαρό στο 95’ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.