Πέρασε από το Περού η Σάντος

Κέρδισε με 3-1 η Σάντος την Χουάν Άουριτς και παρέμεινε σε τροχιά πρόκρισης, ενώ οι Περουβιανοί ελπίζουν πια μόνο σε... θαύμα.Οι γηπεδούχοι ήθελαν μονάχα τη νίκη, αφού ηττήθηκαν στα δύο πρώτα τους ματς στον πρώτο όμιλο. Μάλιστα προηγήθηκαν στο 14ο λεπτό με γκολ του Λουίς Τεχάδα. Ωστόσο το υπολειπόμενο διάστημα της αναμέτρησης κύλησε υπέρ των κατόχων του Κόπα Λιμπερταδόρες.Στο 36ο λεπτό ο Φουσίλε ισοφάρισε σε 1-1 και στο 39ο ο Γκανσό ολοκλήρωσε την ανατροπή διαμορφώνοντας το 2-1. Σαν να μην έφταναν τα παραπάνω γκολ,
ο αρχηγός της Χουάν Άουριτς, Λουίς Γουαδαλούπε, αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη στο 57ο λεπτό και στο 68ο ο Μπόργκες διασφάλισε τη νίκη για την ομάδα του Νεϊμάρ.Χουάν Άουριτς: Πένι, Γουαδαλούπε, Γκουιζασόλα, Φλέιτας, Κουίνα, Ρόχας, Βαλέντσια, Καν, Σάντσεζ (59' Κοντρέρας), Τεχάδα, Ζουνίγκα.Σάντος: Ραφαέλ, Φουσίλε, Ντρασένα, Ζουάν, Ντουρβάλ, Αρούκα, Ενρίκε (90' Αντριάνο), Γκανσό, Ίμπσον, Μπόργκες (80' Κάρντετς), Νεϊμάρ.Παρακάτω η βαθμολογία του γκρουπ με την ολοκλήρωση της τρίτης αγωνιστικής:1. Ιντερνασιονάλ (Βραζιλία) 62. Σάντος (Βραζιλία) 63. Δε Στρόνγκεστ (Βολιβία) 64. Χουάν Άουριτς (Περού) 0