Πανσερραϊκός: Ο… κατήφορος συνεχίζεται

00:03 26/11/2018 - Πηγή: ΕΡΤ

Ο βαθμολογικός κατήφορος του Πανσερραϊκού συνεχίστηκε σήμερα στη Ξάνθη με τους «κόκκινους» να χάνουν 1-0 από τον Ορφέα συμπληρώνοντας πέντε ήττες στα τελευταία έξι παιχνίδια τους.

Ένας κακός αγωνιστικά Πανσερραϊκός που με εξαίρεση το πρώτο δεκαπεντάλεπτο δεν κατάφερε σε κανένα σημείο του αγώνα να δικαιολογήσει τη βαριά φανέλα του. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημειώθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους όταν ο Χαλίλ Ιμπράμ Τανζού με

εντυπωσιακό σλάλομ και αφού πέρασε όποιον Σερραίο βρήκε μπροστά του με δυνατό σουτ έκανε το 1-0. Η απάντηση του Πανσερραϊκού δεν ήρθε ποτέ με τους γηπεδούχους να έχουν ακόμα δύο με τρεις καλές στιγμές και τους «κόκκινους» να απειλούν μετά το 60ο με ένα σουτ του Νίκου Παπαδόπουλου ενώ τη μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση την έχασε στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Κλέων Πούφλης που βγήκε μαζί με τον Ρένο Βουδουρίδη μόνοι με τον τερματοφύλακα Ρούφο αλλά λόγω της απειρίας που χαρακτηρίζει το φετινό Πανσερραϊκό δεν κατάφεραν να σκοράρουν.

ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ: Ρούφος, Τζαμπάζ, Κατρανίτσας, Χασάνογλου, Μπουνταγκίδης, Μαυρόπουλος, Τορομανίδης, Χιντ, Ξαντινίδης, Τανζού, Πασχαλάκης

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Στεφανίδης, Κονταξής, Αποστολόπουλος, Καστριτσέας (70′ Βαρδακώστας), Κούτλας, Αναστασόπουλος, Παπαδόπουλος, Ζιώγας (75′ Βουδουρίδης), Παπαβασιλείου (46′ Πούφλης), Πέτρου (85′ Μακούσης), Ομπόσου

Φώτο: sportsaddict.gr