«Τραγωδία» η Παρί Σεν Ζερμέν, την «καθάρισε» η Ρεν

17:34 3/10/2021 - Πηγή: ΕΡΤ

Την πρώτη της φετινή ήττα γνώρισε στο «Ροαζόν Παρκ» η ομάδα του Μαουρίτσιο Ποτσετίνο με 2-0 από τους «Ρενέ».

Άλλος είχε τις ευκαιρίες και άλλος τα γκολ. Η Παρί «γκέλαρε» στην έδρα της Ρεν μιας και δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την καθολική ανωτερότητά της. Με αυτόν τον τρόπο οι «Παριζιάνοι» έχασαν το αήττητο σερί τους στην φετινή Λιγκ 1 μετά από οκτώ συνεχόμενες νίκες.

Τα γκολ για τους γηπεδούχους ήρθαν με μόλις λίγα αγωνιστικά δευτερόλεπτα

διαφορά, αλλά όχι στο ίδιο ημίχρονο. Πιο συγκεκριμένα, στο 45ο λεπτό του πρώτου μέρους ο Γκαετάν Λαμπόρντ άνοιξε το σκορ από ωραία δημιουργία του Σουλεμανά. Δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του δεύτερου μισού ο σκόρερ έγινε δημιουργός και με μια φανταστική ενέργεια τροφοδότησε τον Φλαβιέν Τετ ο οποίος έκανε το 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν αρκετές ευκαιρίες, κυρίως με τον Μέσι και τον Εμπαπέ αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν. Κάπως έτσι το σκορ παρέμεινε ίδιο μέχρι το τέλος και η Παρί «κόλλησε» στους 24 βαθμούς.