Ανεβαίνει ο ΟΦΗ

Με τον Ανδρέα Λαμπρόπουλο να δημιουργεί, αλλά και να σκοράρει αυτή τη φορά, ο ΟΦΗ πήρε το τρίποντο απέναντι στον Πανιώνιο με 2-1. Οι Κρητικοί προηγήθηκαν στο 43ο λεπτό με τον Λαμπρόπουλο, μετά από εξαιρετική προσπάθεια του Κουτσιανικούλη, ενώ στο 47′ ο σκόρερ έγινε δημιουργός, δίνοντας στον Περογαμβράκη τη δυνατότητα να κάνει το 2-0.

Στα τελευταία λεπτά και συγκεκριμένα στο 88′ ο Πανιώνιος μπήξε ξανά στο παιχνίδι με το γκολ

του Αραβίδη, αλλά δεν μπόρεσε να αλλάξει τα δεδομένα και να φύγει τουλάχιστον με το βαθμό της ισοπαλίας.

Οι συνθέσεις:

ΟΦΗ (Πετράκης): Αγριμάκης, Βαλεριάνος (39′ Κουρδάκης), Σαρ, Σόουζα, Μονιάκης, Βερόν (69′ Ζορμπάς), Μπανούσης, Λαμπρόπουλος, Κουτσιανικούλης, Περογαμβράκης (77′ Βιτώρος), Παπάζογλου

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ελευθερόπουλος): Περιστερίδης, Κούρντι, Τόσκας, Αυλωνίτης, Ρόκας (52′ Κούρος), Ανδράλας (73′ Παναγιωτούδης), Σάμαρης, Μενδρινός, Αραβίδης, Οκόγιε (52′ Κολοβός), Καμπάνταης