Ούτε τώρα ο Πανιώνιος…

Σε ένα από τα χειρότερα ματς της Super league, η Βέροια πήρε σπουδαίο βαθμό από τον Πανιώνιο με γκολ του Κόστλι στο 90ο λεπτό (1-1).
Η ομάδα του Δημήτρη Ελευθερόπουλου, ο οποίος ειρήσθω εν παρόδω αποδοκιμάστηκε έντονα μετά το τέλος, ήταν μακριά από τη νίκη πέντε συνεχόμενα παιχνίδια και αναζητούσε το λυτρωτικό τρίποντο.
Το γκολ

του Καμπάνταη έδειξε ότι η νίκη είναι κοντά, αλλά η Βέροια δεν είχε πει την τελευταία της νίκη. Οσο το 1-0 δεν άλλαζε, οι φιλοξενούμενοι το πίστευαν και τελικά λυτρώθηκαν στο 90′ με τον Κόστλι να διαμορφώνει το τελικό 1-1. Σε αυτό βέβαια βοήθησε και η αποβολή του Ντούνη (δεύτερη κίτρινη) στο 79ο λεπτό.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Πανιώνιος (Ελευθερόπουλος): Περιστερίδης, Κούρντι, Αυλωνίτης, Ρόκας, Τόσκας, Ανδράλας, Σάμαρης, Μενδρινός (70′ Παναγιωτούδης), Καμπάνταης, Αραβίδης (90+1′ Γουνδουλάκης), Ντούνης

Βέροια (Καλαϊτζίδης): Λόπες, Γεωργιάδης, Αμαραντίδης, Καλί, Ορέστες, Καλογέρης, Γεωργέας (71′ Κόστλι), Μορένο, Ιωάννου, Ολαϊτάν, Μπαργκάν