Σε τροχιά Ευρώπης ο Λεβαδειακός

Ανεβαίνει ο Λεβαδειακός, ο οποίος νίκησε 2-0 την Κέρκυρα για τη 13η αγωνιστική και μπήκε σε τροχιά Ευρώπης.

Η ομάδα του Γιώργου Παράσχου ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα απέναντι σε μία κουρασμένη Κέρκυρα με μόλις 1 τελική σε όλο το ματς! Μετά το στείρο πρώτο ημίχρονο, ο Ζησόπουλος στο 53ο λεπτό εκμεταλλεύτηκε την ωραία συνεργασία του Ναπολεόνι με τον Ακόστα και άνοιξε το σκορ. Στο επόμενο λεπτό το

έργο της Κέρκυρας έγινε πιο δύσκολο όταν έχασε τον Αγρίτη με κόκκινη κάρτα.

Ο Λεβαδειακός συνέχισε πάντως στο ίδιο τέμπο, σκόραρε και δεύτερο γκολ με την κεφαλιά του Κόρμπου στο 73ο λεπτό και πήρε το τρίποντο της νίκης.

Oι συνθέσεις:

Λεβαδειακός (Παράσχος): Κυριακίδης, Μουλόπουλος, Λισγάρας, Χοσέμι, Μεντί (65′ Νικολακάκης), Ζησόπουλος, Κόρμπος, Πόι, Μάρτινς (81′ Ρομέου), Ακόστα, Ναπολεόνι (77′ Μίλιεβιτς).

Κέρκυρα (Μάντζιος): Αναστασόπουλος, Ζουμπουλάκης, Βενέτης, Πετρούσης, Κοντοδήμος, Ηλιάδης, Γκούμας (66′ Τσοκάνης), Μπουκουβάλας, Γιάντσης (73′ Βασιλόγιαννης), Αγρίτης, Μπάρκογλου (84′ Σίμωσης).