Ισοπαλία πρόκρισης ο Παναθηναϊκός (Video)

Στο πρώτο ημίχρονο οι Κυπελλούχοι δεν πατούσαν καλά στον αγωνιστικό χώρο και έδωσε το δικαίωμα στον αντίπαλό τους να πιέσει. Ευτυχώς για τον Παναθηναϊκό, η πίεση της Σταντάρ δεν απέφερε ευκαιρίες παρά μόνο ένα επικίνδυνο σουτ του Ντε Καμάργκο στο 38'.

Στην επανάληψη οι «πράσινοι» έπαιξαν πολύ καλύτερα και έφεραν την Σταντάρ σε δύσκολη θέση. Ο Σίλντενφελντ είχε δοκάρι στο 64', ο Ατζαγκούν σημάδεψε άστοχα στο 65', το γκολ όμως δεν ήρθε και μοιραία το παιχνίδι δεν ξέφυγε από το 0-0.

Η ρεβάνς διεξάγεται στο «Απόστολος Νικολαϊδης»

την Τρίτη 5 Αυγούστου.

Σταντάρ Λιέγης: Καβασίμα, Τεσέιρα, Σιμάν (61' Μποκού), Σταμ (87' Μίλετς), Ντε Καμάργκο, Καρσελά, Αρσλανάγκιτς, Βαν Νταμ, Εζεκιέλ, Μαρκέ, Μπιά (82' Εμπομπό).

Παναθηναϊκός: Κοτσόλης, Τριανταφυλλόπουλος, Κουτρουμπής, Σίλντενφελντ, Νάνο, Μέντες (70' Καρέλης), Ζέκα, Λαγός, Ατζαγκούν (85' Κλωναρίδης), Πέτριτς (64' Πράνιτς), Μπεργκ.