Σαρανταπέντε λεπτά μακριά από το… Ρίο!

Ξεκίνησε το Β’ ημίχρονο και η Εθνική μας είναι 45′ μακριά από μία σπουδαία πρόκριση.

Σε ένα πρώτο ημίχρονο που διεξήχθη σε τεταμένη ατμόσφαιρα η Εθνική μας προηγείται με 0-1. Οι Ρουμάνοι μετά το γκολ του Μήτρογλου είναι εκνευρισμένοι και στο τέλος του 45λεπτου πέταξαν κροτίδα στον αγωνιστικό χώρο.

Η ελληνική πλευρά διαμαρτύρεται και για τα δεκάδες λέιζερ που ενοχλούν τους Έλληνες διεθνείς.

Η Εθνική μας ομάδα είναι μπροστά στο σκορ με 0-1 μέσα στο γήπεδο «Νασιονάλ» και είναι 45′ λεπτά μακριά από το… Ρίο.

Η ομάδα

του Σάντος άνοιξε το σκορ με τον Κώστα Μήτρογλου στο 23′ και έκανε το καθοριστικότερο βήμα για την πρόκριση στην τελική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Ο Κώστας Μήτρογλου βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Ταραρουσάνου ύστερα από εξαιρετική μπαλιά του Γιώργου Καραγκούνη που αντικατέστησε τον τιμωρημένο Κατσουράνη.

Οι συνθέσεις:

Ελλάδα (Βασικοί):

Καρνέζης, Τοροσίδης, Χολέμπας, Παπασταθόπουλος, Σιόβας, Τοροσίδης, Τζιόλης, Καραγκούνης, Μανιάτης, Σαμαράς, Σαλπιγγίδης και Μήτρογλου.

Διάταξη: 4-3-3

Ρουμανία (Βασικοί):

Ταραρουσάνου, Μάτσελ, Ρατ, Κίρικες, Γκοϊάν, Χόμπαν, Τανάσε, Στάνκου, Τόρζε, Μαξίμ, Μαρικά.

Διάταξη: 4-1-4-1

Διαιτητής: Μάζιτς Μίλοραντ, Α’ βοηθός: Ρίσιτς Μίλοβαν, Β’ βοηθός: Ντορτζούλεβιτς Ντάλιμπορ, 4ος: Μπόσκο Γιοβάνετιτς.

Γιουχάρισαν τον Εθνικό ύμνο της Ελλάδας – Σε εξέλιξη το ματς (ΒΙΝΤΕΟ)

Γκολ – πρόκριση από τον Μητρογλου (ΒΙΝΤΕΟ)

The post Σαρανταπέντε λεπτά μακριά από το… Ρίο! appeared first on Paraskhnio.gr.