ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο Αστέρας είχε τις ευκαιρίες, ο Παναθηναικός, χάρις στις επεμβάσεις του Στιλ, πήρε το 1-1 στην Τρίπολη. Οι «πράσινοι» δεν κατάφεραν να πάρουν το «τρίποντο» στο «Θόδωρος Κολοκοτρώνης», ωστόσο, μείωσαν στο -5 τη διαφορά από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ, ενώ πλησίασαν και πάλι σε απόσταση αναπνοής τον Ολυμπιακό.

80′ Αλλαγή για τον Αστέρα.

Ο Παντελιάδης αντί του Φερνάντες.

75′ Κλωναρίδης στη θέση του Πέτριτς

Νέα ευκαιρία για τον Αστέρα, σώζει τον ΠΑΟ ο Στιλ.

70′ Αλλαγή και για τον Αστέρα. Μπαράλες στη θέση του Πάρα.

69′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μπούι αντί του Μέντες

64′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μπαντιμπανγκά στη θέση του Γιαννιώτα.

58′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα με τον Φερνάντες που βγαίνει στην πλάτη της άμυνας αλλά πλασάρει έξω.

55′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπαϊράμι αντί του Ατζαγκούν.

ΞΕΚΙΝΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ…

45′ Ξανά διπλή μεγάλη επέμβαση του Στιλ σε σουτ από Φερνάντες και Τσοκάνη!

-36′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΑΝΚΑΡΕ

- 30′ Προηγείται ο ΠΑΟ με γκολ του Λαγού. Ο Ζέκα κάνει ωραία ατομική ενέργεια και σέντρα από τα δεξιά. Ο Λαγός αφύλαχτος μέσα στην περιοχή με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και ανοίγει το σκορ.

Ματς που θα κρίνει πολλά στο Πρωτάθλημα το αποψινό στην Τρίπολη. Ο Παναθηναικός έχει την ευμκαιρία, αν φυσικά μπορέσει να κερδίσει, να περάσει δεύτερος στη ωβαθμολογία, μετά την ήττα του ΠΑΟΚ από την Ξάνθη και το 2-2 του Ολυμπιακού με τον ΠΑΣ.

- ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ 20 ΛΕΠΤΟ τις ευκαιρίες τις είχε ο Αστέρας. 7′ Καταπληκτικό σουτ του Μάσα καταλήγει άουτ – 14′ Σπουδαία επέμβαση του Στιλ σε σουτ του Γιαννιώτα – 20′ Νέα μεγάλη επέμβαση του Στιλ που νίκησε με το πόδι σε έξοδο τον Πάρα.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ: Στιλ, Κουτρουμπής, Σίλντενφελντ, Νάνο, Τριανταφυλλόπουλος, Μέντες, Λαγός, Ζέκα, Ατζαγκούν, Πέτριτς, Μπεργκ.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Κοσίσκι, Λούι, Τσοκάνης, Γκοϊάν, Σανκαρέ, Ζησόπουλος, Κουρμπέλης, Γιαννιώτας, Πάρα, Φερνάντες, Μάσα.