MLS: Απίστευτη φάση με πρωταγωνιστή τον Ρούνεϊ – Τα έκανε… όλα στο νικητήριο γκολ (video)

Ο Γουέιν Ρούνεϊ περνάει δεύτερη περίοδο… εφηβείας στο MLS και στον αγώνα της Ουάσιγκτον (DC United) κόντρα στο Ορλάντο. Ο άγγλος άσος απολαμβάνει την περιπέτειά του στην άλλη άκρη του Ατλαντικού και στις καθυστερήσεις, έκανε τα… πάντα σε μια φάση, με αποτέλεσμα να δώσει τη νίκη στην ομάδα του με 3-2.

Συγκεκριμένα, στο 90’+6 ο πρώην επιθετικός της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έκανε σπριντ πίσω από τη σέντρα και τάκλιν στον αντίπαλο αποσόβησε σίγουρα γκολ για τους αντιπάλους τους, αφού όλοι οι συμπαίκτες του είχαν βγει μπροστά. Στη συνέχεια, με τη μπάλα στα πόδια του σέντραρε και βρίσκει τον Ακόστα ο οποίος χάρισε τη νίκη στην ομάδα του (3-2) σημειώνοντας χατ-τρικ με κεφαλιά. Ο… αφηνιασμένος Ρούνεϊ ήταν, όμως, όλα τα λεφτά.