Euroleague: Οι «πράσινοι» ηττήθηκαν από τη Ρεάλ Μαδρίτης μετά από δύο παρατάσεις

Από αμέλεια του διαιτητή αναγκάστηκε ο Παναθηναϊκός να βρεθεί σε δύο παρατάσεις.

Ο Παναθηναϊκός υποδέχθηκε την Ρεάλ Μαδρίτης μέσα στο ΟΑΚΑ για ένα πολύ δύσκολο ντερπι της Euroleague. H ομάδα του Γιώργου Βόβορα, κατάφερε να «γυρίσει» το ματς ενώ βρισκόταν 14 πόντους πίσω και να προηγηθεί με 68-66 λίγο πρίν το τέλος του παιχνιδιού. Στην τελευταία φάση ο διαιτητής δεν έδωσε φάουλ από αντικανονική άμυνα του Τέιλορ στον Νέντοβιτς, με αποτέλεσμα ο αγώνας να οδηγηθεί σε παράταση.

Μετά από διπλή παράταση ο Παναθηναϊκός δεν κράτησε απέναντι στην αντίπαλο του και έχασε με τελικό σκορ 97-93.

Η ήττα των πρασίνων έναντι στη Ρεάλ ήρθε μόλις λίγες μέρες μετά τον αγώνα απέναντι στη Ζαλγκίρις κι έτσι έφερε τους πράσινους δύο φορές στην ίδια θέση μέσα σε λίγες ημέρες.