Ασταμάτητοι Ρόβας και Ηρακλής

Με τον Χρήστο Ρόβα να πετυχαίνει δυο γκολ και να φτάνει τα 21 τέρματα σε 18 αναμετρήσεις, ο Ηρακλής κατάφερε να πάρει τη νίκη (2-1) επί του ΑΟ Καρδίας και να συνεχίσει με ακόμα ένα θετικό αποτέλεσμα, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Γ’εθνικής.

Ο 23χρονος επιθετικός άνοιξε το σκορ στο ημίωρο του ματς, μετά από ασίστ του Παπαδόπουλου, ενώ στην έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, ο ίδιος έκανε το 2-0, με σουτ από ασίστ του Παναγιωτούδη.

Τρία λεπτά αργότερα, ο Νικολόπουλος εκμεταλλεύτηκε αδράνεια του Ηρακλή και μείωσε σε 2-1, χωρίς να καταφέρει όμως να κάτι παραπάνω.

Αντιθέτως, ο Ηρακλής συνέχισε να πιέζει για να διευρύνει το προβάδισμά του, με σουτ του Πτηνόπουλου και του Ρόβα, όμως η αστοχία και ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων, Βασιλειάδης, τους κράτησε μακριά από το γκολ.