Ημίχρονο: Άρης-ΠΑΟΚ 1-1 (VIDEO)

Ισόπαλο με σκορ 1-1 ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο του ντέρμπι Άρης-ΠΑΟΚ για την 7η αγωνιστική της Super League στο "Κλεάνθης Βικελίδης".

Οι "κιτρινόμαυροι" άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό του αγώνα με ωραίο αριστερό διαγώνιο σουτ του Ματέο Γκαρσία, κάνοντας ιδανικό ξεκίνημα μέσα σε αποθέωση από τον κόσμο τους που είχε δημιουργήσει εντυπωσιακή ατμόσφαιρα.

Ωστόσο, ο ΠΑΟΚ στη συνέχεια πίεσε, είχε ευκαιρίες (κορυφαία η διπλή απόκρουση του Κουέστα σε σουτ των Πρίγιοβιτς και Πέλκα) και κατάφερε να ισοφαρίσει με πέναλτι. Στο 35΄ ο Τζανακάκης έκανε χέρι μετά από γύρισμα του Βιεϊρίνια από αριστερά στην περιοχή και ο Πρίγιοβιτς εκτέλεσε εύστοχα νικώντας τον Κουέστα για το 1-1 στο 36ο λεπτό του ματς.