Ημίχρονο: ΠΑΟΚ-Άρης 1-1 (VIDEO)

Ισόπαλο με σκορ 1-1 ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο του ντέρμπι ΠΑΟΚ-Άρης στην Τούμπα, στο πλαίσιο της πρεμιέρας των ομίλων του Κυπέλλου.

Ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πέλκα στο 25ο λεπτό. Ο Ελ Καντουρί είχε κλέψει την μπάλα από αριστερά και σέντραρε στην περιοχή, με τον Γιουνές να ανακόπτει την πορεία της μπάλας με απλωμένα χέρια και τον Σιδηρόπουλο να υποδεικνύει σωστά την άσπρη βούλα.

Ο Άρης ισοφάρισε με γκολ του Ματέο Γκαρσία στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους (45΄+2΄). Ο Χατσερίδης προσπάθησε να απομακρύνει και η μπάλα κόντραρε στον Κίτσιου, καταλήγοντας στον Γιουνές που έδωσε την ασίστ στον Ισπανό που πλάσαρε στα δίχτυα νικώντας τον Ρέι μέσα από την περιοχή.