Το πρώτο γκολ του Ρονάλντο με τη Γιουβέντους: Από τα πιο εύκολα της καριέρας του (VIDEO)

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο σκόραρε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Γιουβέντους σε επίσημο παιχνίδι! Ο Πορτογάλος δεν είχε βρει δίχτυα στα τρία πρώτα παιχνίδια του ιταλικού πρωταθλήματος και το κατάφερε σήμερα, στο 49ο λεπτό της αναμέτρησης με την Σασουόλο στο Τορίνο για την 4η αγωνιστική.

Το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Γιούβε μάλιστα ήταν ένα από τα πιο εύκολα που έχει πετύχει στην καριέρα του. Μία ακατανόητη ενέργεια του Ιταλού

αμυντικού, Τζιανμάρκο Φεράρι έδωσε στο πιάτο το γκολ στον CR7. Μετά από μία σκαστή κεφαλιά του Ιταλού στόπερ των φιλοξενούμενων που βρήκε στο δοκάρι της ομάδας του, η μπάλα στρώθηκε στον Κριστιάνο Ρονάλντο, ο οποίος σε κενή εστία άνοιξε λογαριασμό με τη Γιούβε πανηγυρίζοντας έξαλλα.

Δείτε το γκολ:

Στη συνέχεια του ματς, στο 65ο λεπτό, πέτυχε και δεύτερο γκολ με διαγώνιο σουτ με το αριστερό μέσα από την περιοχή, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 2-0 στη νίκη της Γιουβέντους που έκανε το "4 στα 4" στην Serie A.