Aταλάντα – Βερόνα 6-1: Ισοπεδωτικοί οι Μπεργκαμάσκι

Από το 6ο λεπτό μέχρι το 34ο οι «μπεργκαμάσκι» βρήκαν πέντε φορές το δρόμο προς τα δίχτυα και με το εμφατικό 6-1 πέρασαν ένα από τα πιο ήσυχα βράδια της σύγχρονης ιστορίας τους.

Δύο γκολ σημείωσε ο Λούκμαν, ο οποίος είχε και δύο ασίστ (στο πρώτο και στο τρίτο γκολ), όντας ο απόλυτος πρωταγωνιστής για το συγκρότημα του Τζαν Πιέρο Γκασπερίνι.

O Nτε Ρόον άνοιξε το σκορ στο 6′, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Ρετέγκι έκανε το 2-0. Ο Ντε Κετελάρε ανέβασε τον δείκτη του σκορ με γκολ στο 14′, ενώ στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Λούκμαν, σκοράροντας στο 28′ και στο 34′. Η Βερόνα μείωσε στο 42′ με τον Σαρ και ο Ρετέγκι διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 58′.

Οι Μπεργκαμάσκι, με τρεις σερί νίκες και τέσσερα ματς αήττητο, ανέβηκαν τέταρτοι στη βαθμολογία, ενώ η Βερόνα, έχασε δεύτερο σερί ματς και είναι 15η.