Euroleague: Είχε… άγιο η Αρμάνι

Από το πρώτο κιόλας λεπτό οι Γάλλοι έδειξαν πως φέτος διαθέτουν εκπληκτική ομάδα και πολύ καλά δουλεμένη. Πήραν προβάδισμα, το οποίο στο τέλος του ημιχρόνου έφτασε το +15 (25-40), με άμυνα από γρανίτη και εξαιρετικό μπροστά τον Τζόουνς.

Στο δεύτερο μέρος την σκυτάλη από την Αμερικάνο πήρε ο Οκόμπο που έκανε ασύλληπτα πράγματα πάνω στο παρκέ και τελείωσε το ματς με 25 πόντους και 3/4 τρίποντα. Από την Αρμάνι σε όλο το παιχνίδι έδειξε να είναι συνεπής μόνο ο Νίκολο Μέλι, όμως στην τρίτη και την τελευταία περίοδο, αυτός που ουσιαστικά πήρε το ματς για τους γηπεδούχους

ήταν ο Σαβόν Σιλντς. Ο Σιλντς πέτυχε πολύ σημαντικά καλάθια και κράτησε ζωντανή την ομάδα του, ενώ το τρίποντο της νίκης το πέτυχε ο Χολ, ο οποίος σε όλο το υπόλοιπο παιχνίδι ήταν σαν να απουσίαζε. Η Βιλερμπάν είχε την τελευταία επίθεση και μέχρι την εκπνοή μπορούσε να πάρει το «διπλό», όμως ο Λάιτι αστόχησε σε σουτ τριών πόντων.