Μπακς-Σέλτικς 114-122: Σπουδαία νίκη για τους “Κέλτες”

Μπακς-Σέλτικς 114-122: Σπουδαία νίκη για τους “Κέλτες”tnalΣάβ, 03/27/2021 - 07:11

Οι Μπόστον Σέλτικς επέβαλλαν τον ρυθμό τους και κατάφεραν να φύγουν με τη νίκη 122-114, από την έδρα των Μιλγουόκι Μπακς. Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Τζέισον Τέιτουμ, ο οποίος σημείωσε 34 πόντους και ήταν ο πρώτος σκόρερ της ομάδας του. Στους 23 πόντους ο Μάρκους Σμαρτ και στους 21 ο Κέμπα Ουόλκερ.

Από την άλλη πλευρά, πρώτος σκόρερ των γηπεδούχων ήταν ο Κρις Μίντλετον με 19 πόντους. Μέτρια εμφάνιση

από τον Γιάννη Αντετοκούνμπο, ο οποίος έμεινε στους 16 πόντους. Επίσης, ο Έλληνας παίκτης είχε οκτώ ριμπάουντ και πέντε ασίστ σε 27,17 λεπτά συμμετοχής. Καλή εμφάνιση από τον Τζρου Χόλιντεϊ, ο οποίος σημείωσε 17 πόντους, ενώ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο, ο οποίος σημείωσε δώδεκα πόντους. Επίσης, ο Έλληνα παίκτης είχε πέντε ριμπάουντ, τρεις ααίστ και ένα κόψιμο σε 17,46 λεπτά συμμετοχής.

Αυτή ήταν η 22η εφετινή νίκη των “Κελτών” σε 45 αγώνες στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος. Από την πλευρά τους, τα “ελάφια” γνώρισαν την 15η εφετινή τους ήττα, σε συνολικά 44 ματς.

Οι πόντοι:

Μπακς: Μίίντλετον 19, Γ. Αντετοκούνμπο 16, Λόπες 6, Ντι Βιντσέντσο 13, Χόλιντεϊ 17, Κόναγκτον 6, Θ. Αντετοκούνμπο 12, Φορμπς 6, Μέριλ 15, Νιακιτέ 2, Τουπάν 2

Σέλτικς: Μπράουν 18, Τέιτουμ 34, Ρ. Ουίλιαμς 7, Σμαρτ 23, Ουόλκερ 21, Γκ. Ουίλιαμς 7, Φολ 2, Βάγκνερ 3

Λέικερς-Καβαλίερς 100-86

ΑΜΕΡΙΚΗ - NBA - ΜΠΑΣΚΕΤ Milwaukee Bucks - Μπάσκετ Boston Celtics - Μπάσκετ Off Off tnal Off Off ΜΠΑΣΚΕΤ Milwaukee Bucks ΑΜΕΡΙΚΗ Οι Μπόστον Σέλτικς επέβαλλαν τον ρυθμό τους και κατάφεραν να φύγουν με τη νίκη 122-114, από την έδρα των Μιλγουόκι Μπακς. Article publish on Σάβ, 03/27/2021 - 07:11 Article hide updated date On Article is longform Off