Φιορεντίνα-Σασουόλο 2-2: Σκόραρε ξανά ο Βλάχοβιτς, αλλά δεν κέρδισαν οι “Βιόλα”

Βαθμολογική απώλεια για την Φιορεντίνα στο “Αρτέμιο Φράνκι“, όπου έμεινε στο 2-2 με την Σασουόλο, η οποία στο 37′ ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0.

Μέσα σε 6 λεπτά η ομάδα του Γιώργου Κυριακόπουλου που έπαιξε σε όλο το ματς πέτυχε δύο τέρματα. Ο Σκαμάκα στο 32′ άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση με τον Φρατέζι στο 37′ να διπλασιάζει τα τέρματα της Σασουόλο, η οποία πήγε στο ημίχρονο με προβάδισμα δύο τερμάτων.

Οι “Βιόλα” συνήλθαν στο δεύτερο μέρος και με πρωταγωνιστές τους Τορέιρα και Βλάχοβιτς έφεραν γρήγορα το ματς στα ίσα. Στο 51′ ο Σέρβος επιθετικός με το 15ο τέρμα του μείωσε σε 1-2 και δέκα λεπτά αργότερα ο Ουρουγουανός χαφ ισοφάρισε σε 2-2.

Φιορεντίνα και Σασουόλο δεν βρήκαν άλλο γκολ στο υπόλοιπο της αναμέτρησης, η οποία έφερε στην κάθε μία από έναν βαθμό, με τους “βιόλα” να φτάνουν τους 31 και οι “Νεροβέρδι” τους 24.