Γρανάδα-Μπαρτσελόνα 0-4: Σόου Μέσι (hls)

Γρανάδα-Μπαρτσελόνα 0-4: Σόου Μέσι (hls)npiliosΣάβ, 01/09/2021 - 21:21

Με τον Μέσι να δίνει άλλη μία παράσταση και τον Γκριεζμάν να τον συμπληρώνει, η Μπαρτσελόνα είχε ένα εύκολο βράδυ στην έδρα της Γρανάδα επικρατώντας με 4-0.

Ο Αργεντινός σταρ ήταν αυτός που «καθάρισε» την υπόθεση νίκη από το πρώτο ημίχρονο σκοράροντας το δεύτερο και το τρίτο τέρμα της ομάδας του.

Αρχικά στο 35' τελείωσε εκπληκτικά τη φάση στέλντοντας την μπάλα στο αριστερό... παραθυράκι του Σίλβα, ενώ επτά

λεπτά μετά «εκτέλεσε» τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων με απευθείας συρτό φάουλ!

Το 1-0 είχε γίνει στο 12' από τον Γκριεζμάν, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε τις κόντρες και από κοντά άνοιξε το σκορ. Μάλιστα ο Γάλλος άσος πέτυχε και δεύτερο γκολ στο 63', με πολύ ωραίο σουτ.

Με 10 παίκτες τελείωσαν το ματς οι γηπεδούχοι, καθώς στο 79' αποβλήθηκε ο Βαγιέχο, που είχε μπει στο 46' της αναμέτρησης.

ΙΣΠΑΝΙΑ - Primera Division - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Barcelona - Ποδόσφαιρο Granada - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Barcelona II ΙΣΠΑΝΙΑ Με πρωταγωνιστή για άλλη μια φορά τον Λιονέλ Μέσι η Μπαρτσελόνα επικράτησε εύκολα της Γρανάδα στη 18η αγωνιστική της La Liga. Article publish on Σάβ, 01/09/2021 - 21:21 Article hide updated date On Article is longform Off