Μάτζικ-Μπακς 99-121: Πέρασαν από το Ορλάντο τα “ελάφια”

Μάτζικ-Μπακς 99-121: Πέρασαν από το Ορλάντο τα “ελάφια”tnalΤρί, 01/12/2021 - 07:11

Οι Μιλγουόκι Μπακς νίκησαν 121-99 τους Ορλάντο Μάτζικ, εκτός έδρας και πανηγύρισαν την έβδομη εφετινή τους νίκη. Κορυφαίος των “ελαφιών” ήταν ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, ο οποίος σημείωσε 22 πόντους σε 27,17 λεπτά συμμετοχής. Ο Έλληνας παίκτης είχε επίσης έξι ριμπάουντ, τέσσερις ασίστ, ένα κλέψιμο και δυο κοψίματα. Οι Κρις Μίντλετον και Μπόμπι Πορτίς σταμάτησαν στους 20 πόντους, ενώ τον πρώτο να κάνει double

double, καθώς είχε και δέκα ριμπάουντ. Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο είχε δυο πόντους, πέντε ριμπάουντ και δυο ασίστ σε 10,35 λεπτά συμμετοχής στην αναμέτρηση.

Από την άλλη πλευρά, ο Νίκολα Βούτσεβιτς σημείωσε 28 πόντους και μάζεψε 13 ριμπάουντ, κάνοντας double double. Στους 21 πόντους ο Άαρον Γκόρντον, για τους γηπεδούχους, ενώ στους δώδεκα σταμάτησε ο Κόουλ Άντονι. Αυτή ήταν η πέμπτη ήττα σε έντεκα ματς για τους Ορλάντο Μάτζικ, ενώ οι Μπακς πανηγύρισαν την έβδομη νίκη τους, επίσης σε έντεκα ματς.

Οι πόντοι:

Μάζικ: Ένις 3, Γκόρντον 21, Βούτσεβιτς 28, Μπέικον 11, Άντονι 12, Μπιρτς 2, Ρος 4, Μπόουν 8, Κλαρκ 2, Μπάμπα 8

Μπακς: Μίντλετον 20, Γ. Αντετοκούνμπο 22, Λόπες 6, Ντι Βιντσέντζο 9, Χόλιντεϊ 11, Όγκουστιν 8, Πορτίς 20, Θ. Αντετοκούνμπο 2, Κόναγκτον 7, Φορμπς 14, Ουίλσον 2

Κινγκς-Πέισερς 127-122

ΑΜΕΡΙΚΗ - NBA - ΜΠΑΣΚΕΤ Orlando Magic - Μπάσκετ Milwaukee Bucks - Μπάσκετ Off Off tnal Off Off ΜΠΑΣΚΕΤ Orlando Magic ΑΜΕΡΙΚΗ Οι Μιλγουόκι Μπακς νίκησαν 121-99 τους Ορλάντο Μάτζικ, εκτός έδρας και πανηγύρισαν την έβδομη εφετινή τους νίκη. Article publish on Τρί, 01/12/2021 - 07:11 Article hide updated date On Article is longform Off