Μονακό – Ρενς 1-2 : Δέκα λεπτά τρέλας

Η Μονακό βάδιζε προς την νίκη μέχρι το 83ο λεπτό της αναμέτρησης.

Μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο με ελάχιστες φάσεις, βελτιώθηκε, σκόραρε με τον Μπεν Γεντέρ (55′), που είναι πρώτος σκόρερ στο πρωτάθλημα.

Είχε δοκάρι με τον ίδιο παίκτη (58′) και σπουδαίες ευκαιρίες με τους Λούκας (67′, 81′) και Ντισασί (75′) για να κλειδώσει την νίκη.

Δεν το έκανε και όλα άλλαξαν σε ένα τρελό τελευταίο δεκάλεπτο.

Με αυτογκόλ ο Βόλαντ ισοφάρισε σε 1-1 (85′), ο Λούκας άφησε τους γηπεδούχους με δέκα παίκτες

δεχόμενος δύο κάρτες μέσα σε δύο λεπτά και στην τελευταία φάση του αγώνα ο Μπουκού ολοκλήρωσε την ανατροπή (90+2) για να νικήσει η Ρενς για μόλις δεύτερη φορά στα τελευταία είκοσι-ένα παιχνίδια την Μονακό.

Μονακό (4/2/3/1) : Νούμπελ – Βάντερσον, Ντισασί, Μαριπάν, Γιάκομπς – Φοφανά (80′ Ματαζό), Λούκας – Ντιοπ, Βόλαντ (90+1 Ματσιμά), Ζέλσον (78′ Ακλιούς) – Μπεν Γεντέρ

Ρενς (4/4/2) : Ράικοβιτς – Μπούσι, Φας, Μουνέτσι, Κονάν (65′ Αντελίν) – Φλιπς (73′ Ντούμπια), Λοπί (80′ Ζένελι), Ματουσίβα, Λοκό – Χόρνμπι (65′ Μπουκού), Φαν Μπέργκεν (73′ Κεμπάλ)