Ντέντερ – Κλαμπ Μπριζ 1-2: Με πρωταγωνιστή και σκόρερ τον Τζόλη

Με τον Χρήστο Τζόλη να πραγματωποιεί εξαιρετική εμφάνιση η Κλαμπ Μπριζ κατάφερε έστω και δύσκολα να πάρει την εκτός έδρας νίκη με 2-1 επί της Ντέντερ και να πάρει δεύτερο διαδοχικό “τρίποντο” στο πρωτάθλημα.

Ο Έλληνας άσος ήταν ο κορυφαίος των φιλοξενούμενων στο πρώτο ημίχρονο, όλο το παιχνίδι της Κλαμπ Μπριζ γινόταν από την πλευρά του, έδειξε ορεξάτος και ήταν εκείνος από τα πόδια του οποίου δημιουργήθηκε η φάση για το κόρνερ από το οποίο ήρθε το γκολ

για το 1-0 με τον Νίλσον. Ενώ με πολύ ωραία προσπάθεια και σουτ ο Τζόλης έκανε το 2-0 για την ομάδα του.

Η Ντέντερ από το 30 και μετά άρχισε να πιέζει φαινόταν πως πατάει καλύτερα και στο πρώτο λεπτό του επιπλέον χρόνου βρήκε το γκολ και μείωσε σε 2-1 με τον Ρόντες.

Στο δεύτερο μέρος η Κλαμπ Μπριζ είχε την μπάλα στα πόδια της, δεν έφτιαξε ιδιαίτερες ευκαιρίες για να πετύχει το 3ο γκολ, όπως και η Ντέντερ η οποία όπως και στο πρώτο μέρος, έτσι και στο δεύτερο άρχισε να πιέζει πολύ από το 75 και μετά και να αγγίζει το γκολ στο 94ο λεπτό όταν ύστερα από λάθος γύρισμα της άμυνας στον Μινιολέ, ο Ενσιμπά έκανε την σέντρα, ο Σολάδιο σε κενή εστία δεν πρόλαβε να πλασάρει καθώς ο Ορντόνιες έκανε το τάκλιν της… ζωής του και το πήρε την… μπουκιά από το στόμα κρατώντας το 2-1 και τη νίκη για την ομάδ του.