Παναθηναϊκός - Μεσολόγγι 102-68: «Ξεμούδιασε» στο δεύτερο ημίχρονο

Παναθηναϊκός - Μεσολόγγι 102-68: «Ξεμούδιασε» στο δεύτερο ημίχρονοantoniamath11Σάβ, 03/27/2021 - 21:52

Ήταν θέμα χρόνου για τον Παναθηναϊκό να επιβεβαιώσει την ανωτερότητα του σε όλους τους τομείς του παιχνιδιού, με αντίπαλο το Μεσολόγγι και να νικήσει εύκολα (102-68) την νεοφώτιστη ομάδα της Basket League για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Το Μεσολόγγι ήταν ανταγωνιστικό στο πρώτο ημίχρονο και εκμεταλλεύτηκε την αστάθεια απόδοσης των

«πρασίνων», λόγω των γρήγορων αλλαγών που έκανε ο Όντετ Κάτας για να δοκιμάσει παίκτες που έχουν μικρό χρόνο συμμετοχής και κυρίως στις θέσεις των ψηλών.

Οι Όγκαστ και Μπέντιλ έπαιξαν περισσότερο από τους Παπαγιάννη και Μήτογλου, ενώ ο Χεζόνια είχε 13 λεπτά παρουσίας στο παρκέ και «χάρισε» όμορφο θέαμα στο εντυπωσιακό «κάρφωμα» της μπάλας στο δεύτερο δεκάλεπτο. Ο Λευτέρης Μποχωρίδης ήταν ο πρώτος σκόρερ του Παναθηναϊκού.

Το Μεσολόγγι δεν μπορούσε να κοντράρει περισσότερο τους γηπεδούχους και γνώρισε ήττα «εντός προγράμματος», παραμένοντας στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, ισόβαθμο με την Λάρισα, αλλά και έναν αγώνα περισσότερο.

Τα δεκάλεπτα: 29-21, 48-39, 74-50, 102-68

Τα στατιστικά εδώ!

ΕΛΛΑΔΑ - Basket League - ΜΠΑΣΚΕΤ Παναθηναϊκός - Μπάσκετ Μεσολόγγι - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΜΠΑΣΚΕΤ Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ ΕΛΛΑΔΑ Ο Παναθηναϊκός νίκησε με «κατοστάρα» το Μεσολόγγι. Article publish on Σάβ, 03/27/2021 - 21:52 Article hide updated date On Article is longform Off