Ζάλγκιρις - Χίμκι 102-75: Στην τρίτη περίοδο η Ρώσοι εξαφανίστηκαν

Ζάλγκιρις - Χίμκι 102-75: Στην τρίτη περίοδο η Ρώσοι εξαφανίστηκαν navgouliΠαρ, 01/08/2021 - 22:15

Το πρώτο ημίχρονο δεν κύλησε τόσο καλά για την Ζάλγκιρις και βρέθηκε να κυνηγάει την Χίμκι. Στο τρίτο δεκάλεπτο όμως, οι Λιθουανοί ποδοπάτησαν την ρώσικη ομάδα και τελικά τη νίκησαν με 102-75.

Ο Ζόφρι Λοβέρν έκανε το παιχνίδι της ζωής του, με 29 πόντους έσπασε το ρεκόρ καριέρας που είχε από το 2018 κι ήταν οι 20, ενώ ο σταθερά καλός Γκριγκόνις έπαιξε εξίσου σημαντικό ρόλο τη στιγμή που η ομάδα του καθάριζε το παιχνίδι. Στην Τρίτη περίοδο οι

Λιθουανοί επικράτησαν με επιμέρους σκρο 39-13 κι από το σημείο αυτό κι έπειτα όλα είχαν κριθεί.

Από την Χίμκι που παρουσίασε και πάλι σημάδια διάλυσης ο Σβεντ, έπαιζε ξεκάθαρα από κάποια στιγμή κι έπειτα για τα νούμερά του. Οι Ρώσοι έπαιξαν σε πολλές φάσεις άμυνα που παίζει τοπική ομάδα κι όχι επιπέδου Ευρωλίγκα.

ΔΙΕΘΝΕΙΣ - Euroleague - ΜΠΑΣΚΕΤ Zalgiris Kaunas - Μπάσκετ Khimki - Μπάσκετ Off Off Off Off ΜΠΑΣΚΕΤ Zalgiris Kaunas ΔΙΕΘΝΕΙΣ Το πρώτο ημίχρονο δεν κύλησε τόσο καλά για την Ζάλγκιρις και βρέθηκε να κυνηγάει την Χίμκι. Στο τρίτο δεκάλεπτο όμως, οι Λιθουανοί ποδοπάτησαν την ρώσικη ομάδα και τελικά τη νίκησαν με 102-75.
Article publish on Παρ, 01/08/2021 - 22:15 Article hide updated date Off Article is longform Off