Μυθική ανατροπή από Τζόκοβιτς! Έχανε με 2 σετ αλλά γύρισε το ματς, νικώντας τελικά με 3-2

Με μία απίστευτη ανατροπή επί του Γιανίκ Σίνερ, ο Νόβακ Τζόκοβιτς επικράτησε με 3-2 σετ του Ιταλού, παίρνοντας έτσι το «εισιτήριο» για τους ημιτελικούς του Γουίμπλεντον.

Ο 20χρονος Γιανίκ Σίνερ αιφνιδίασε στον απόλυτο βαθμό το νο1 του ταμπλό, παίρνοντας προβάδισμα με 2-0 σετ (7-5, 6-2).

Για περίπου μιάμιση ώρα ο Γιανίκ Σίνερ είχε το πάνω χέρι στο Centre Court.

Όμως, ο Νόβακ Τζόκοβιτς «ξύπνησε» και μείωσε σε 1-2 παίρνοντας το τρίτο σετ

με 6-3 και στη συνέχεια με 6-2, 6-2 έφτασε στην απόλυτη ανατροπή, φτάνοντας στις 332 νίκες καριέρας σε τουρνουά Grand Slam!

Αυτή ήταν η 27η συνεχόμενη νίκη του στο All England Club και, πλέον, απέχει δύο βήματα από την κατάκτηση του 4ου διαδοχικού τίτλου στην βρετανική πρωτεύουσα και στο 21ο Grand Slam της καριέρας του.

Σημειώνεται ότι ο ίδιος νίκησε στον πρώτο προημιτελικό του λονδρέζικου Major, μετά από συνολικά 3 ώρες και 40 λεπτά μάχης.

Αντίπαλός του Νόβακ Τζόκοβιτς στην τετράδα θα είναι ο Βρετανός Κάμερον Νόρι.