Γ’ Εθνική(2ος όμιλος Νότου): Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής

Πήρε εύκολα το διπλό ο Έσπερος Λαμίας

Ένα εύκολο μεσημέρι είχε ο Έσπερος Λαμίας απέναντι στην Σαντορίνη, στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος του 2ου ομίλου Νότου της Γ’ Εθνικής, επικρατώντας με σκορ 75-93. Αν και οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να φανούν ανταγωνιστικοί, οι παίκτες του Έσπερου Λαμίας επέβαλλαν από νωρίς τον ρυθμό τους με αποτέλεσμα να κάνουν άνετα την 5η τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Πρώτη φετινή νίκη για τον Πανναξιακό

Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε ο Πανναξιακός απέναντι

στον Πόλις Καλλιθέας, επικρατώντας με σκορ 79-75 στην παράταση. Από το ξεκίνημα της αναμέτρησης και οι δύο ομάδες έδειχναν ότι θέλουν πολύ τη νίκη με τους φιλοξενούμενους όμως να καταφέρνουν ανά διαστήματα να έχουν ένα μικρό προβάδισμα 6 πόντων. Οι Ναξιώτες όμως παίζοντας πολύ καλή άμυνα δεν τους άφηναν να ξεφύγουν. Στην τέταρτη περίοδο οι ομάδες εναλλάσσονταν συνεχώς στο σκορ με αποτέλεσμα η αναμέτρηση να οδηγηθεί στην παράταση(67-67). Εκεί οι γηπεδούχοι έδειξαν να έχουν περισσότερες δυνάμεις και έτσι μπόρεσαν να πάρουν το πρώτο ροζ φύλλο της σεζόν.

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:

Λοκρός ΑταλάντηςΠρομηθέας Χαλανδρίου ΣαντορίνηΈσπερος Λαμίας 75-93ΠανναξιακόςΠόλις Καλλιθέας 79-75ΟΦΗΆρης Νικαίας Διαγόρας ΔρυπιδέωνΚάδμος Ιπποκράτης ΚωΑΕ Πεντέλης

Ρεπό: Νίκη Αμαρουσίου