Μπαρτελόνα – Ατλέτικο Μαδρίτης LIVE για τον τίτλο στην Ισπανία

17:08 8/5/2021 - Πηγή: NewsIt

Ντέρμπι τίτλου στην Ισπανία, με την τρίτη της βαθμολογίας Μπαρτσελόνα να υποδέχεται την πρωτοπόρο Ατλέτικο Μαδρίτης, τέσσερις αγωνιστικές πριν το φινάλε του πρωταθλήματος.

Οι “ροχιμπλάνκος” του Σιμεόνε βρίσκονται στο +2 από τους Καταλανούς, αλλά και από τη συμπολίτισσα Ρεάλ, με αποτέλεσμα να χρειάζονται τουλάχιστον την ισοπαλία για να μην “πέσουν” από την κορυφή της βαθμολογίας. Η ομάδα του Μέσι όμως, έχει την ευκαιρία να ανέβει στην πρώτη θέση “σκοτώνοντας” την Ατλέτικο στο Καμπ Νόου.

Παρακολουθήστε LIVE το
Μπαρτσελόνα  – Ατλέτικο Μαδρίτης από το Newsit.gr

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου ανάμεσα στις δύο ομάδες, η Ατλέτικο Μαδρίτης είχε πάρει τη νίκη με 1-0 στην έδρα της, χάρη σε γκολ του Καράσκο στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Αυτή ήταν μάλιστα μία ιστορική νίκη για τον Ντιέγκο Σιμεόνε, αφού ήταν η πρώτη στην καριέρα του ως προπονητής των “ροχιμπλάνκος” κόντρα στην Μπαρτσελόνα στο ισπανικό πρωτάθλημα.

To άρθρο Μπαρτελόνα – Ατλέτικο Μαδρίτης LIVE για τον τίτλο στην Ισπανία δημοσιεύτηκε στο NewsIT .