19:44 2/9/2023 - Πηγή: NewsIt

Η Ρεάλ Μαδρίτης αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από την Χετάφε, εν τέλη πήρε τη νίκη με 2-1, με τον Τζούντ Μπέλιγχαμ να πετυχαίνει γκολ για τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι στο πρωτάθλημα και να φτάνει παράλληλα τα πέντε γκολ με την φανέλα των μερένχες.

Η Ρεάλ Μαδρίτης παρατάχθηκε με πολλές απουσίες απέναντι στην Χετάφε, κάτι που είχε ως αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να προηγηθούν με τον Μπόρχα Μαγιοράλ στο 11ο λεπτό.

Η Ρεάλ παρότι έκανε αρκετές

ευκαιρίες δεν κατάφερε να βρει κάποιο γκολ στο πρώτο 45λεπτο, κάτι που έγινε στις αρχές του δευτέρου μέρους.

Ο Χοσέλου στο 47ο λεπτό έφερε το παιχνίδι στα ίσα, με τους γηπεδούχους που είχαν ασκήσει ασφυχτική πίεση στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης να βρίσκουν το γκολ της νίκης στο 90+5 από τον Τζουν Μπέλιγχαμ, ο οποίος εξελίζετε σε άνθρωπο κλειδί για την Ρεάλ Μαδρίτης.

Άλλωστε με 5 γκολ σε τέσσερα παιχνίδια είναι ο απόλυτος πρωταγωνιστής των Μαδριλένων στο ξεκίνημα του ισπανικού πρωταθλήματος.

To άρθρο Ρεάλ Μαδρίτης – Χετάφε 2-1: Ο Μπέλιγχαμ καθάρισε και πάλι για τους μερένχες στις καθυστερήσεις δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Ρεάλ Μαδρίτης – Χετάφε 2-1, Μπέλιγχαμ,real madritis – chetafe 2-1, beligcham