Basket League: Ο Άρης έσπασε το αήττητο της ΑΕΚ με ηγέτες Γούντγουιν και Χόκλερ

Η ΑΕΚ είχε αρχίσει με τρεις νίκες στις πρώτες τρεις αγωνιστικές της Basket League αλλά στην 4η ήρθε η πρώτη ήττα και «θύτης» ήταν ο Άρης, ο οποίος είχε σε εκπληκτική μέρα τους Τσέβεζ Γκούντγουιν (18π.) και Νόα Χόκλερ (16π. και 7 τάπες), επικρατώντας με 76-63 στο κλειστό των Άνω Λιοσίων. Οι Θεσσαλονικείς μπήκαν καλά στο παιχνίδι αφού με σερί 10-0 πέρασαν μπροστά με 3-10 και έχοντας πολύ καλά ποσοστά ευστοχίας
στο πρώτο δεκάλεπτο κατάφερε να πάρει προβάδισμα 8 πόντων (17-25). Διαφορά που μεγάλωσε στη δεύτερη περίοδο, αφού με τους Γκούντγουιν και Χόκλερ οι φιλοξενούμενοι έβρισκαν λύσεις στην επίθεση, ενώ παράλληλα έκαναν πολύ καλή δουλειά αμυντικά. Έτσι, το σκορ ήταν 28-45 στο 18′, με την ΑΕΚ να κάνει επιμέρους σκορ 8-2 στο επόμενο δίλεπτο και να ρίχνει τη διαφορά στους 11 πόντους (36-47) με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Διάστημα στο οποίο ο Άρης είχε 9/17 τρίποντα! Όπως και να έχει, στην τρίτη περίοδο η Ένωση μπήκε καλύτερα τόσο επιθετικά […]