Cincinnati Open: Η απίθανη ανατροπή του Σβέρεφ άφησε εκτός τελικού τον Τσιτσιπά

Μεγάλη ευκαιρία να προκριθεί στον τελικό του Cincinnati Open έχασε ο Στέφανος Τσιτσιπάς. Ο Έλληνας τενίστας ηττήθηκε με 2-1 σετ από τον Αλεξάντερ Ζβέρεφ μετά από 2 ώρες και 41 λεπτά (4-6, 6-3, 6-7). Ο χρυσός Ολυμπιονίκης του Τόκιο θα αντιμετωπίσει στον τελικό τον Αντρέι Ρούμπλεφ. Ένα μπρέικ έκανε την διαφορά στο πρώτο σετ O Τσιτσιπάς κράτησε το σερβίς του δύσκολα στο πρώτο γκέιμ καθώς χρειάστηκε τρεις ευκαιρίες. Με δύο άσους ο Ζβέρεφ ισοφάρισε και ο Στέφανος πήρε
προβάδισμα με 2-1 με πολύ καλό σερβίς (2 άσοι στο γκέιμ) και το έκλεισε με winner στην διαγώνιο. Με άσο ξανά έκλεισε το σερβίς του και ισοφάρισε 2-2 ο Ζβέρεφ, ενώ από τρία χαμένα φόρχαντ του Τσιτσιπά έγινε το πρώτο μπρέικ στο παιχνίδι, με τον Γερμανό να προηγείται με 3-2. Αυτό το μπρέικ έκρινε και το σετ. Ο Ζβέρεφ κράτησε εύκολα το σερβίς του και ο Στέφανος με άσο μείωσε σε 4-3, μένοντας μέσα στο σετ. Δεν άλλαξε κάτι στα επόμενα δύο, […]