NBA: Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο επέστρεψε στη δράση με ιστορική 50άρα επί των Ιντιάνα Πέισερς

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο επανεμφανίστηκε στα παρκέ μετά από την απουσία του στην ήττα των Μιλγουόκι Μπακς από τους Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς τα ξημερώματα της Τρίτης (15/2) και… ξέσπασε πάνω στους Ιντιάνα Πέισερς. Πενήντα πόντους έβαλε ο Έλληνας σούπερ σταρ καθώς τα «ελάφια» επικράτησαν με 128-119 στο «Fiserv Forum». Το ρεκόρ των πρωταθλητών του NBA είναι 36-23. Ο «Greek Freak», μάλιστα, είχε και την ευκαιρία να ισοφαρίσει το ρεκόρ
καριέρας του, αλλά αστόχησε σε δύο ελεύθερες βολές στο τέλος. Οι Μιλγουόκι Μπακς μπήκαν δυνατά στο ματς. Στην πρώτη περίοδο προηγήθηκαν με 34-27 (12 o Γιάννης). Πήγαν στα αποδυτήρια με προβάδισμα 69-63 και τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να έχει 18 πόντους. Στο δεύτερο ημίχρονο αποφάσισε να κουβαλήσει μόνος του την ομάδα του. Άλλωστε, αυτός ήταν ο μόνος τρόπος για να τους οδηγήσει στη νίκη καθώς αμυντικά για ακόμη ένα παιχνίδι παρουσίασαν σημαντικά κενά – τα οποία έχουν ιδιαίτερη βαρύτητα με δεδομένο πως οι Πέισερς είναι μια ομάδα που οδεύει σε φάση ανακατασκευής. Ο […]
NBA, Γιάννης Αντετοκούνμπο, 50άρα, Ιντιάνα Πέισερς,NBA, giannis antetokounbo, 50ara, intiana peisers