NBA: Οι Σέλτικς διέσυραν τους Μπακς με 140-99 κι ο Γιάννης Αντετοκούνμπο κοιτούσε απογοητευμένος τον Τέιτουμ να σκοράρει ασταμάτητα

Οι Μιλγουόκι Μπακς ηττήθηκαν με 140-99 από τους Μπόστον Σέλτικς στο «Fiserv Forum» στη «μάχη» κορυφής της Ανατολής και πλέον κινδυνεύει η προσπάθειά τους να ολοκληρώσουν την κανονική περίοδο του NBA με το καλύτερο ρεκόρ (55-22). Κυρίως, όμως, η ανησυχία είναι για τις… ουλές που θα αφήσει αυτό το ματς καθώς οι Σέλτικς λογαριάζονται ως οι μεγάλοι τους αντίπαλοι στην περιφέρεια για το εισιτήριο για τον τελικό. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, όπως και οι
υπόλοιποι βασικοί βγήκαν εκτός παρκέ έπειτα από τρεις περιόδους. Σε 25 λεπτά συμμετοχής ο «Greek Freak» κατάφερε κι έβαλε 24 πόντους (11/27 σουτ, 05 τρίποντα, 2/3 ελεύθερες βολές), μάζεψε επτά ριμπάουντ, μοίρασε δύο ασίστ και είχε από ένα κλέψιμο και μπλοκ. Σε αγώνα που κανείς παίκτης των Μπακς δεν διασώθηκε, οι Κρις Μίντλετον και Μπόμπι Πόρτις ήταν οι άλλοι δύο με διψήφιο αριθμό πόντων (13 και 12, αντίστοιχα). Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο έπαιξε στο τέλος (σε οκτώ λεπτά είχε έναν πόντο και μια ασίστ). Οι Μπακς μπήκαν σχετικά […]
NBA, Σέλτικς, Μπακς, 140-99, Γιάννης Αντετοκούνμπο,NBA, seltiks, baks, 140-99, giannis antetokounbo