Premier League: Από άλλο «πλανήτη» η Λίβερπουλ

Σε εξ αναβολής ματς από την 19η αγωνιστική της Premier League, η Λίβερπουλ εμφανίστηκε από άλλο… πλανήτη, επικρατώντας με το εμφατικό 6-0 της Λιντς στο «Άνφιλντ». Με το «τρίποντο» που πήραν οι «κόκκινοι» πλησίασαν την πρωτοπόρο Μάντσεστερ Σίτι στους τρεις βαθμούς. Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ μπήκε αποφασισμένη στον αγωνιστικό χώρο και εδραίωσε την κυριαρχία της από πολύ νωρίς με τα γκολ
να είναι θέμα χρόνου να ακολουθήσουν. Ο Μοχάμεντ Σαλάχ πρωταγωνίστησε. Ο Αιγύπτιος έκανε ό,τι ήθελε την αντίπαλη άμυνα. Άνοιξε το σκορ με πέναλτι στο 15′ και στο 30′ «σέρβιρε» στον Γιοέλ Μάτιπ 2-0. Ο Σαλάχ πρόσθεσε και το τρίτο πάλι από τη… βούλα με την ομάδα του Μαρσέλο Μπιέλσα να μην έχει άλλον τρόπο να τον σταματήσει πέραν των φάουλ. Στο δεύτερο ημίχρονο, η Λίβερπουλ έριξε κάπως τον ρυθμό της αλά δεν σταμάτησε να σκοράρτει. Ο Σάντιο Μανέ σημείωσε δύο γκολ, το πρώτο στο 60ό λεπτό και το άλλο στο 90′. Ο Φίρχιλ φαν Ντάικ έκλεισε τον θρίαμβο […]