Premier League: Επέστρεψε στις νίκες η Γουέστ Χαμ – Επικράτησε με 2-0 της Μπόρνμουθ

Η ομάδα που «καιγόταν» περισσότερο για τη νίκη στο ματς, Γουέστ Χαμ-Μπόρνμουθ, ήταν τελικά αυτή που την κατέκτησε. Η «αυλαία» της 13ης αγωνιστικής της Premier League βρήκε τα «σφυριά» να επιστρέφουν στα «τρίποντα», μετά από δύο αγωνιστικές και με το 2-0 απέναντι στα «κεράσια» πήραν βαθιά βαθμολογική ανάσα. Ο αγώνας στο «Ολυμπιακό Στάδιο» του Λονδίνου κρίθηκε από το γκολ του Γάλλου αμυντικού, Ζουμά, από ασίσι του
Σούτσεκ, στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου (45′) και από το πέναλτι του Μπενραχμα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων (90’+2′). Για τους φιλοξενούμενους αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ήττα και το τρίτο σερί ματς χωρίς νίκη (προηγήθηκαν το 0-1 από τη Σαουθάμπτον και το 2-2 με την Φούλαμ). Προσέλαβε τον Ουνάι Έμερι η Άστον Βίλα Ο Ουνάι Έμερι είναι ο νέος προπονητής της Άστον Βίλα. Ο σύλλογος της Premier League επισημοποίησε τη συμφωνία με τον Ισπανό προπονητή, ο οποίος υπέγραψε για τα επόμενα τέσσερα χρόνια με οψιόν για άλλο ένα, με μισθό άνω των επτά […]
Premier League, Επέστρεψε, Γουέστ Χαμ – Επικράτησε, 2-0, Μπόρνμουθ,Premier League, epestrepse, gouest cham – epikratise, 2-0, bornmouth