Κριστιάνο Ρονάλντο: Τα δέκα ρεκόρ του Πορτογάλου πριν την πρεμιέρα του στο 6ο Euro της καριέρας του

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο προετοιμάζεται για την αυριανή του πρεμιέρα με την εθνική Πορτογαλίας στο Euro 2024 που διεξάγεται στα γήπεδα της Γερμανίας. Ο 39χρονος σούπερ σταρ της Αλ Νασρ και της χώρας της Ιβηρικής χερσονήσου είναι ένας αθλητής που αρέσκεται στο να σπάει και να δημιουργεί νέα ρεκόρ με τις επιδόσεις του. Μια μέρα πριν τη σέντρα στο πρώτο ματς των Πορτογάλων με αντίπαλο την Τσεχία, στη
Λειψία, η εφημερίδα της Βαρκελώνης «Mundo Deportivo», καταγράφει τα ρεκόρ του Ρονάλντο που φέτος συμμετέχει στο 6ο Euro της καριέρας του, 20 χρόνια και το εναρκτήριο παιχνίδι του στη διοργάνωση με αντίπαλο την Εθνική Ελλάδας. Αναλυτικά τα 10 ρεκόρ του CR7: Έχει παίξει 2.033 λεπτά στα πέντε ευρωπαϊκά του πρωταθλήματα μέχρι στιγμής, από το ντεμπούτο του στη διοργάνωση στις 12 Ιουνίου 2004, πριν από 20 χρόνια, με ήττα από την Ελλάδα (1-2), όταν μπήκε στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο. Ο συμπαίκτης του Πέπε, τον ακολουθεί με 1.710 λεπτά. Τρίτος είναι ο […]