ΟΦΗ – Άρης 3-2: Νίκη σε ματς με 3 πέναλτι

Σε ένα παιχνίδι με αρκετές φάσεις και τρία πέναλτι, το ένα για τους γηπεδούχους και τα άλλα δύο για τους φιλοξενούμενους, ο ΟΦΗ επικράτησε του Άρη με 3-2 και πήρε τη δεύτερη νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα. Το παιχνίδι θα μπορούσε να αρχίσει ιδανικά για τους φιλοξενούμενους αλλά η μπάλα πήγε στο οριζόντο δοκάρι μετά το πολύ ωραίο σουτ του Σίστο στο 6ο λεπτό. Φάση στην οποία απάντησαν οι γηπεδούχοι αμέσως μετά, στο 8′, με τον Φούντα που έφυγε στην αντεπίθεση αλλά έκανε αδύναμο τελείωμα, με αποτέλεσμα ο Κουέστα να μπλοκάρει
εύκολα. Ο ρυθμός που είχαν δώσει στο ματς οι δύο ομάδες ήταν πολύ καλός και πολύ καλή ήταν και η νέα ευκαιρία των Κρητικών στο 11′ με τον Γιούνγκ που δεν κατάφερε να βρει στόχο από κοντά μετά τη «γλυκιά» σέντρα του Σενγκέλια, για να έρθει τελικά το γκολ λίγα λεπτά μετά. Στο 18′ ο Νους ανατράπηκε από τον Μοντόγια και ο διαιτητής Σιδηρόπουλος έδειξε το σημείο του πέναλτι, […]