Οι Μπακς ισοπέδωσαν τους Χιτ και έκαναν το 1-1 χωρίς τον Γιάννη Αντετοκούνμπο

Λίγες ώρες πριν από το εναρκτήριο τζάμπολ στο Game 2, οι Μπακς αναβάθμισαν το status του Γιάννη Αντετοκούνμπο σε «questionable», αυξάνοντας τις πιθανότητες επιστροφής του μετά τον τραυματισμό που υπέστη στη μέση στο πρώτο ματς της σειράς. Εν τέλει ο Greek Freak δεν αγωνίστηκε όμως τα «Ελάφια» επικράτησαν των Χιτ με 138-122 ισοφαρίζοντας σε 1-1 πριν η σειρά μεταφερθεί
στη Φλόριντα για τα δυο επόμενα παιχνίδια. Οι γηπεδούχοι σφυροκόπησαν τους Χιτ στη δεύτερη περίοδο, κάνοντας επιμέρους σκορ 46-27 σε αυτό το διάστημα για το 81-55 του πρώτου ημιχρόνου στο Fiserv Forum, χτίζοντας διαφορά ασφαλείας που διατήρησαν ως το φινάλε. Το μόνο που κατάφεραν οι Χιτ ήταν να ροκανίσουν τη διαφορά με επιμέρους σκορ 37-20 στο τέταρτο δωδεκάλεπτο. Για τους νικητές που τελείωσαν τον αγώνα με 25/49 τρίποντα, ο Μπρουκ Λόπεζ είχε 25 πόντους με 12/17 δίποντα, ο Μπόμπι Πόρτις έκανε double-double με 13 πόντους και 15 ριμπάουντ, ο Κρις Μίντλετον πρόσθεσε 16 πόντους, 7 ασίστ και 6 ριμπάουντ, ο Τζρου […]
Μπακς, Χιτ, 1-1, Γιάννη Αντετοκούνμπο,baks, chit, 1-1, gianni antetokounbo