Παναιτωλικός – ΠΑΟΚ 0-2: «Διπλό» στο Αγρίνιο και μόνος 3ος ο Δικέφαλος – Δείτε τα γκολ

Νικηφόρα ξεκίνησε το δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος της Super League ο ΠΑΟΚ. Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου με γκολ των Νέλσον Ολιβέιρα (45’+5’) και Ντάγκλας Αουγκούστο (86’) επιβλήθηκε με 2-0 του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο, για τη 14η αγωνιστική, επιστρέφοντας στο -4 από τη δεύτερη ΑΕΚ και φτάνοντας στο -10 από τον πρωτοπόρο
Παναθηναϊκό. Λίγα πράγματα από τα «καναρίνια» που θα έχουν να λένε για τη φάση του 57ου λεπτού. Σε ένα ανοιχτό ματς, με γρήγορο ρυθμό, ο ΠΑΟΚ βρήκε γκολ στο 14ο λεπτό, το οποίο ωστόσο ακυρώθηκε έπειτα (και) από τη χρήση του VAR: ο Ολιβέιρα έκανε ωραία κίνηση και κάθετη πάσα στον Κάλεντ Νάρεϊ, ο οποίος πλάσαρε εύστοχα τον εξερχόμενο Γιάννη Ανέστη. Στο ξεκίνημα της φάσης του ακυρωθέντος γκολ συμμετείχε κι ο Ομάρ Ελ Καντουρί που τραυματίστηκε κι έγινε αναγκαστική αλλαγή. Οι φιλοξενούμενοι δεν προήθηκαν κι ενέτειναν τις προσπάθειές τους για να βρουν γκολ πριν τη λήξη του πρώτου μέρους. Στο 35’, ο Ανέστης έδιωξε δύσκολα το συρτό σουτ […]