Καλώς τα παιδιά... απ' τη Λιβαδειά!

Ο Ατρόμητος... καθάρισε στο άψε - σβήσε τον Λεβαδειακό, επικρατώντας του 3-0 στο Περιστέρι, στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 8ης αγωνιστικής στη Super League.Οι γηπεδούχοι εξασφάλισαν το "τρίποντο" από το πρώτο τέταρτο της αναμέτρησης, καθώς χρειάστηκαν 14 λεπτά αγώνα για να πάρουν προβάδισμα δύο τερμάτων!Συγκεκριμένα, στο 12' ο Ιγκλέσιας άνοιξε το σκορ με κεφαλιά, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ από τον Ούμπιντες.Δύο λεπτά αργότερα το
σκηνικό επαναλήφθηκε στο 7ο (σε 14 λεπτά!) κερδισμένο κόρνερ του Ατρομήτου. Ο Ούμπιντες εκτέλεσε, ο Λαζαρίδης... κάρφωσε με κεφαλιά, γράφοντας το 2-0.Στο 28' κι αφού οι γηπεδούχοι έριξαν... ταχύτητα, έφτασαν ξανά πολύ κοντά σε γκολ, όταν ο Καραγκούνης δεν κατάφερε να νικήσει τον Πρζιρόφσκι από κοντά. Στο 36' ο γκολκίπερ του Λεβαδειακού έσωσε ξανά την ομάδα του, νικώντας σε τετ α τετ τον Ναπολεόνι.Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με τη στατιστική να μαρτυρά πλήρως την κυριαρχία του Ατρομήτου: 13-0 σουτ, 10-1 κόρνερ, 57%-43% κατοχή μπάλας!Χρειάστηκε να περάσει κοντά στη μία ώρα αγώνα, ώστε ο Λεβαδειακός να δηλώσει... παρών στην επίθεση και να απειλήσει με τον Μάντζιο να σουτάρει και τον Σηφάκη να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.Ο διεθνής γκολκίπερ είχε νέα απάντηση στο 66', όταν μπλόκαρε την μπάλα σε νέα προσπάθεια του Μάντζιου. Στο 68' ήταν σειρά του Καραγκούνη να απειλήσει την εστία του Λεβαδειακού, σουτάροντας άουτ, ενώ στο 75' ο Μάντζιος σπατάλησε και τρίτη ευκαιρία.Ο Ναπολεόνι δεν... μιμήθηκε τον επιθετικό του Λεβαδειακού και στο 76' πέτυχε το 3ο γκολ της ομάδας του, προλαβαίνοντας στη έξοδο τον Πρζιρόφσκι.Μ΄αυτή τη νίκη η ομάδα του Περιστερίου ανέβηκε στην 3η θέση με 14 βαθμούς, έναν περισσότερο από τον Εργοτέλη, που έχει ματς λιγότερο.Στον αντίποδα, η ομάδα της Λιβαδειάς, που έμεινε χωρίς εκτός έδρας νίκη, έχει συγκεντρώσει οκτώ βαθμούς και βρίσκεται στη 12η θέση.