ΦΟΒΕΡΟΣ Ράγιος και φιλική πεντάρα για την Ανόρθωση

Η Ανόρθωση επικράτησε με 5-2 της Αναγέννηση Δερύνειας, σε φιλικό αγώνα που έγινε στο στάδιο Αντώνης Παπαδόπουλος. Πρόσωπο του παιχνιδιού ο ανεβασμένος Ρούμπεν Ράγιος ο οποίος πέτυχε τέσσερα τέρματα.

Ο αγώνας ήταν μια πολύ καλή ευκαιρία για τον Τιμούρ Κετσπάγια, για δοκιμές αλλά και να δώσει αγωνιστικά λεπτά σε παίκτες που δεν αγωνίστηκα σε προγευόμενα παιχνίδια.

Στο 13' η Ανόρθωση άνοιξε το σκορ με όμορφο σουτ εκτός περιοχής από τον Ράγιος. Στο 16' και πάλι ο Ισπανός με πλασέ έκανε το 2-0 ενώ στο 23' έκανε χατ-τρικ και παράλληλα η ομάδα της Αμμοχώστου πήρε προβάδισμα τριών τερμάτων.

Στο

28' ήρθε το 4-0, αυτή την φορά από τον Κατσιαράβα. Πέντε λεπτά πριν το τέλος του πρώτου μέρους, ο Ράγιος πέτυχε τέταρτο προσωπικό τέρμα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Στην επανάληψη και στο 48 λεπτό η Αναγέννηση με κεφαλιά του Κόλινς μείωσε σε 5-1 ενώ ο Βέσλεμ στο 78' πέτυχε ακόμα ένα τέρμα για τους φιλοξενούμενους, που έκαναν το τελικό 5-2.