Μεγάλη ανατροπή για την Λέστερ... με τριάρα στην Λίβερπουλ

Η Λέστερ με ανατροπή, επικράτησε 3-1 της Λίβερπουλ μέσα στο King Power Stadium για την 24η αγωνιστική της Premier League

Οι "αλεπούδες" με το τρίποντο που πήραν, ανέβηκαν στην 2η θέση της βαθμολογίας με 46 βαθμούς ενώ η ομάδα του Κλόπ έμεινε στους 40 βαθμούς.

Στο 67ο λεπτό της αναμέτρησης οι ρεντς κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα στο σκορ. Μετά από φανταστική

ντρίμπλα-ασίστ του Φιρμίνο, ο Σαλάχ έγινε κάτοχος της μπάλας και με αριστερό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Σμάιχελ για το 0-1.

Η ισοφάριση από τους γηπεδούχους ήρθε στο 80' του αγώνα. Μετά από εκτέλεση φάουλ του Μάντισον, η μπάλα πέρασε και κατέληξε στα δίχτυα ενώ η ανατροπή ήρθε δύο λεπτά μετά. Έγινε λάθος συνεννόηση ανάμεσα στον κίπερ της Λίβερπουλ και τον Καμπάκ, ο Βάρντι το εκμεταλεύτηκε και σε κενή εστία σημείωσε το 2-1.

Πέντε λεπτά πριν την ολοκλήρωση του 90λέπτου, οι γηπεδούχοι πέτυχαν και τρίτο τέρμα. Ο Ντιντί έκανε την ασίστ και ο Μπαρνς πλάσαρε ωραία τον Άλισον για το 3-1, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.