«Διπλό» στο Αλεξάνδρειο και... 2-0

Στην Θεσσαλονίκη βρίσκεται από χθες το βράδυ η αποστολή του Παναθηναϊκού. Οι «πράσινοι» σήμερα το μεσημέρι (4 μμ) κοντράρονται στο Αλεξάνδρειο με τον Άρη, για την δεύτερη αγωνιστική της προημιτελικής σειράς με την ομάδα του Βαγγέλη Αλεξανδρή.

Από την μία ο Άρης που «καίγεται» για την νίκη, καθώς σε περίπτωση ήττας τα... η σεζόν

τελειώνει εδώ, αφού αποκλείεται από την συνέχεια του πρωταθλήματος. Στην ομάδα της Θεσσαλονίκης γνωρίζουν πολύ καλά ότι το έργο τους είναι πάρα πολύ δύσκολο, αλλά είναι αποφασισμένοι να παλέψουν για όσο περισσότερο μπορέσουν κατά την διάρκεια του ματς.

Από την άλλη, ο Παναθηναϊκός. Οι «πράσινοι» μετά το πολύ κακό πρώτο ημίχρονο του πρώτου ματς, έπαιξαν για 20 λεπτά πολύ καλό μπάσκετ και έκαναν το 1-0. Αυτό που έχει ζητήσει ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς από τους παίκτες του για τον σημερινό αγώνα είναι 40 λεπτά καλού μπάσκετ και... 2-0. Στόχος του «τριφυλλιού» είναι η... σκούπα, καθώς κανείς στην ομάδα των «πράσινων» δεν θέλει την Δευτέρα να δώσει έναν ακόμα αγώνα κόντρα στον Άρη. Αυτό όμως είναι κάτι που θα το ξέρουμε σήμερα το απόγευμα...