23:42 17/2/2015 - Πηγή: AEK365

CHAMPIONS LEAGUE-ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»

ΣΑΧΤΑΡ ΝΤΟΝΕΤΣΚ - ΜΠΑΓΕΡΝ: 0-0
Γήπεδο: L'viv Arena

Στο 0-0 κόλλησε η Μπάγερν μέσα στην έδρα της Σαχτάρ και όλα είναι ανοιχτά στο θέμα πρόκρισης.

Η Μπάγερν μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και μόλις στο 2ο λεπτό, ο Ρόμπεν έκανε το γύρισμα για τον Σβαϊνστάιγκερ ο οποίος όμως αστόχησε με σουτ από το ύψος της περιοχής, ενώ στο 11' ο Μίλερ έκανε το πλασέ με τον Κούτσερ να διώχνει σχεδόν πάνω στη γραμμή. Στο 31ο λεπτό ο Ριμπερί

έκανε το γύρισμα στο πέναλτι, αλλά ο Μίλερ σούταρε ψηλά άουτ, αλλά στα τελευταία 14 λεπτά του πρώτου μέρους, η Μπάγερν δεν μπόρεσε να βρει χώρους.

Οι Βαυαροί δυσκολεύτηκαν πάρα πολύ στην επανάληψη και στο 65ο λεπτό έχασαν και τον Τσάμπι Αλόνσο με κόκκινη κάρτα. Έτσι δεν μπόρεσαν να απειλήσουν στο διάστημα που απέμενε και το σκορ έμεινε στο μηδέν.

ΣΑΧΤΑΡ: Πιάτοφ, Σρνα, Κούτσερ, Ρακίτσκι, Σεβτσούκ, Φρεντ, Φερνάντο, Ντάγκλας Κόστα (78' Μαρλός), Τεϊσέιρα, Τάισον (84' Ουέλιγκτον), Λουίς Αντριάνο (89' Γκλάντκι)

ΜΠΑΓΕΡΝ: Νόιερ Μπερνάτ, Μπόατενγκ, Αλάμπα, Ραφίνια, Αλόνσο, Σβαϊνστάιγκερ, Ρόμπεν, Ριμπερί, Γκέτσε (75' Λεβαντόφσκι), Μίλερ (70' Μπαντστούμπερ)