16:57 2/2/2014 - Πηγή: AEK365

LIGUE 1'-23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Μαρσέιγ-Τουλούζ: 2-2
(Παγιέ 8', Βαλμπουενά 40'-Μπεν Γεντέρ 11', Οριέ 60')

Την ευκαιρία να μείνει σε απόσταση αναπνοής από την τετράδα έχασε η Μαρσέιγ, που κόλλησε στο 2-2 με την Τουλούζ.

Η Μαρσέιγ άνοιξε το σκορ με τον Παγιέ στο 8ο μόλις λεπτό, άλλα στο 11' ο Μπεν Γεντέρ έκανε το 1-1. Ο Βαλμπουενά έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ τη Μαρσέιγ στο 40', ωστόσο η Τουλούζ έκανε το 2-2 με τον Οριέ στο 60'.

Ρεν-Λιόν: 2-0
(Χουντοντζί 22', Τόιβονεν 67')

Πισωγύρισμα για τη Λιόν που

γνώρισε την ήττα με 2-0 από τη Ρεν.

Η Ρεν άνοιξε το σκορ στο 22ο λεπτό με τον Χουντοντζί, ενώ στο 42' ο Ουμτιτί της Λιόν αποβλήθηκε. Έτι οι γηπεδούχοι πίεσαν κι άλλο και έκαναν το 2-0 στο 67ο λεπτό με τον Τόιβονεν.

Νις-Λιλ: 1-0
(Μποντμέρ 45+1')

Οδυνηρή ήττα με 1-0 γνώρισε η Λιλ, από τη Νις κι έχασε έδαφος αναφορικά με την κορυφή.

Η Νις άνοιξε το σκορ με τον Μποντμέρ στο 45+1', ο οποίος έκανε όνομα με τη Λιλ. Οι «λιλουά» προσπάθησαν στη συνέχεια αλλά δεν μπόρεσαν να πάρουν τουλάχιστον την ισοπαλία.