Ίντερ, η πρώτη!

23:32 6/4/2010 - Πηγή: Gazzetta
Από το... 6ο μόλις λεπτό της ρεβάνς στη Μόσχα εξασφάλισε η Ίντερ την πρόκριση καθώς με γκολ του Σνάιντερ σε εκείνο το σημείο νίκησε και πάλι με 1-0 την ΤΣΣΚΑ και έγινε η πρώτη ομάδα που πέρασε στα ημιτελικά!ΤΣΣΚΑ-Ίντερ 0-1 (συνολικό σκορ 0-2)(6' Σνάιντερ)Μετά το 1-0 του πρώτου αγώνα, η Ίντερ κατέβηκε στο «Λουζνίκι» με στόχο ένα γρήγορο γκολ που ήρθε μόλις στο 6ο λεπτό! Οι «νερατζούρι» κέρδισαν φάουλ λίγο έξω από την περιοχή, με τον Σνάιντερ να εκτελεί δυνατά, την μπάλα να βρίσκει ελάχιστα στον Χόντα που βρισκόταν στο τείχος και να καταλήγει στα δίχτυα του Ακινφέεφ ο οποίος ξεγελάστηκε από την αλλαγή πορείας.Το 1-0 ανάγκασε την ΤΣΣΚΑ να πιέσει ακόμα περισσότερο, όμως οι Ρώσοι απειλούσαν κυρίως με μακρινά σουτ, με τον Νεσίντ να είναι αυτός που... καρδ