Ίβκοβιτς: «Ήταν μεγάλο σοκ»

Η ήττα από την Φενερμπαχτσέ ήταν μεγάλο σοκ για τον Ολυμπιακό σύμφωνα με τον Ντούσαν Ίβκοβιτς, αφού όπως παραδέχθηκε «περίμενα ένα δύσκολο ματς, αλλά όχι ένα τόσο αρνητικό τελευταίο δεκάλεπτο».Ο Ντούσαν Ίβκοβιτς ξεκίνησε την τοποθέτηση του για το ματς λέγοντας πως «για εμάς ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι. Τελειώσαμε περίεργα. Η Φενέρ ετοίμασε πολύ καλά το ματς και κέρδισε δίκαια. Όσο για εμάς, ετοιμάσαμε ένα παιχνίδι για να παίξουμε σετ.
Πολύ δύσκολα βρίσκαμε ρυθμό.

Ηταν υπό έλεγχο ο αγώνας για 30-35 λεπτά. Δεν βρήκαμε σωστές λύσεις. Το μεγαλύτερο πρόβλημα ήταν η κλειστή άμυνα. Ημασταν πολύ άστοχοι στα τρίποντα. Δεν είχε λογική να σουτάρουμε 7/24 τρίποντα. Χάσαμε το τελευταίο δεκάλεπτο 12-29.

Ήταν πραγματικό σοκ για τους παίκτες. Δεν περίμεναν τέτοια εξέλιξη. Ήμασταν μπροστά στο τρίτο δεκάλεπτο με τρεις πόντους και χάσαμε έτσι. Αυτό το αποτέλεσμα είναι πολύ αρνητικό. Πρέπει να βρούμε τη λύση όσο πιο γρήγορα γίνεται. Αύριο έχουμε προπόνηση. Εχουμε ακόμα πέντε παιχνί